Konfirmanci rozpoczynają adwent

W 1. niedzielę Adwentu – 1 grudnia 2019 r. w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Jaworzu odbyło się nabożeństwo z liturgią młodzieżową,
prowadzone przez grupę konfirmantów: Dominikę, Natalię, Oliwię, Wiktorię, Paulinę, Karolinę, Filipa, Mateusza, Bartka, Kamila oraz starsze koleżanki Martę i Agnieszkę. Konfirmanci aktywnie włączyli się w śpiew, czytania tekstów biblijnych, intencje modlitewne, nad stroną muzyczną czuwała Małgorzata Penkala-Ogrodnik.

Podczas nabożeństwa zainaugurowana została akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W tym roku odbywa się jubileuszowa XX ekumeniczna edycja tej akcji, prowadzonej przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Prawosławne Dzieło Miłosierdzia ELEOS i Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Akcja odbywa się pod hasłem: Świeca, która tworzy polską wigilię.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji, zachęcamy do zakupu świec, z których dochód przeznaczony zostanie na wsparcie potrzebujących, szczególnie dzieci. Niech w każdym naszym domu na wigilijnym stole zapłonie diakonijna świeca. Podzielmy się miłością.

O miłości w swoim kazaniu mówił także ks. Władysław Wantulok: „W naszym adwentowym oczekiwaniu nie może zabraknąć miłości, miłości do Boga, jak i do drugiego człowieka. Powinna być ona stale obecna w naszym życiu”.