3 Niedziela po Wielkanocy 12.05.2019

„Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe”.  2 Koryntian 5,17

Tekst:  Przypowieści 8,22-36   
ks. W. Wantulok

1. Porządek nabożeństw

  • 19.05.2019 – 4 Niedziela po Wielkanocny

Jasienica     8:00 nabożeństwo rodzinne z liturgią młodzieżową z okazji Dnia matki i Dnia dziecka;

Jaworze 10.00 i wieczorne o 18.00

Świętoszówka 10.00

2.    PEA w Cieszynie zaprasza na PZK w Puńcowie, które odbędzie się 19 maja o godz. 10:00. Słowem Bożym służyć będzie ks. Mirosław Czyż z Pszczyny.

Zapraszamy również na koncert z okazji 10-lecia Muzeum Protestantyzmu w Cieszynie, który odbędzie się w piątek 17 maja o godz. 17:00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Wystąpi Joanna Lazar-Chmielowska – organy oraz Wyższobramski Chór Kameralny pod dyr. Piotra Sikory. Po koncercie zapraszamy na zwiedzanie Muzeum.

3. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek spotkanie Koła Zainteresowań o 15.00,

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w środę godzina biblijna w „Betanii” o 17.30,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19.00,

4. Trwa zbiórka ofiar na fundusz Bratniej pomocy im. Gustawa Adolfa. Zbiórka ofiar potrwa do świąt Zesłania Ducha Świętego.

5. Do odebrania nowy numer Zwiastuna.

6. Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza młodzież na wolontariat podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Szczególnie potrzebna jest pomoc w opiece nad dziećmi podczas popołudniowej ewangelizacji (grupy 3-6 lat i 7-11 lat). Ze szczegółami można zapoznać się na stronie cme.org.pl (zakładka wolontariat).

7. PEA w Wiśle Malince serdecznie zaprasza na Śniadanie dla kobiet  w Hotelu Gołębiewski w Wiśle,  w  sobotę 29 czerwca  br. od godz. 9.30 – 14.30. W programie: śniadanie hotelowe,  wykład Ewy Pieszki „ Co zrobić z tym co trudne i niezrozumiałe w naszym życiu”, poruszające świadectwo życia i recital muzyczny zespołu „Cześć”. Bilety w cenie 65 zł (cena promocyjna 55 zł. do 20 maja) do nabycia w kancelarii paraf, w Wiśle Malince, w księgarniach Ap. Piotra w Wiśle, Szaron
w Ustroniu i Warto w Cieszynie, oraz na stronie www.sniadaniedlakoniet.pl