Kolędowanie Zespołu Regionalnego „Jasieniczanka”

Kolejny już raz, w bożonarodzeniowy poranek Zespół Regionalny „Jasieniczanka” pod kierownictwem p. Marii Szubert,

przywitał zebranych w jasienickim kościele Zmartwychwstania Pańskiego. W radość świąt Bożego Narodzenia, w tym roku połączona z bielą śniegu, który był dopełnieniem świątecznej atmosfery, wprowadziły  nas kolędy zespołu, który przy akompaniamencie akordeonu, skrzypiec, fletu i kontrabasu rozpoczął czas kolędowania.

W czasie uroczystego nabożeństwa wystąpiły również dzieci ze szkółki niedzielnej, które zaśpiewały kolędy przygotowane na gwiazdkę, która odbyła się w Sali GOK w Jasienicy.

Pod koniec nabożeństwa Zespól Regionalny „Jasieniczanka” wykonał koncert kolęd, zarówno tych bardzo znanych, jak i mniej znanych. I chociaż temperatura w kościele powoli się obniżała, to energia płynąca z śpiewanych kolęd, rozpala nasze serca napełniając je ciepłem, które zabraliśmy ze sobą do naszych domów.

Na zakończenie nabożeństwa p. Józef Niesyt przekazał życzenia bożonarodzeniowe i na nowy rok 2019. Uczynił to w gwarze Śląska Cieszyńskiego co spotkało się z ciepłym przyjęciem.

Zdjęcia wykonała Małgorzata Łuczyna.

Ks. Andrzej Krzykowski