Gwiazdka dla Dzieci w Jasienicy

„Przy wigilijnym stole”- takie motto przewijało się podczas tradycyjnej Gwiazdki Rodzinnej w Jasienicy,

która została zorganizowana 16 grudnia 2018 r. Było to szczególne spotkanie. Już  po raz dziesiąty,  w okresie adwentu w sali GOK przy Urzędzie Gminy w Jasienicy spotkały się wielopokoleniowe rodziny: dzieci, ich rodzice oraz dziadkowie.

Uroczystość rozpoczął Zespół Młodzi Duchem melodią do piosenki S. Krajewskiego „Jest taki dzień” Wszystkich zebranych w sali powitał ks. Andrzej Krzykowski, dziękując opiekunom i wychowawcom Szkółek Niedzielnych oraz rodzicom za zaangażowanie w organizację niedzielnych spotkań w budynku parafialnym w Jasienicy. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pastorowej Doroty Krzykowskiej.

Inscenizacja pod tytułem „Przy wigilijnym stole” była dialogiem pomiędzy dziećmi ze starszej grupy na temat historii narodzenia Jezusa w Betlejem, współczesnych odniesień do tego wydarzenia, zwyczajów świątecznych, a przede wszystkim przemian w sercach ludzi pod wpływem tej radosnej i odświętnej chwili.  Po przedstawieniu niespodziewanie przybyli Mikołaje (dwóch),  którzy obdarowali dzieci prezentami. Tradycyjnie już, niecodzienni goście, w podziękowaniu otrzymali prezenty w postaci wzruszających wierszy, piosenek i drobnych upominków.

Po serii pamiątkowych zdjęć, których autorką jest p. Małgorzata Łuczyna oraz zaśpiewaniu popularnych kolęd z towarzyszeniem instrumentalnym, wszyscy zebrani zasiedli przy stołach. Rodzice, jak co roku, z ogromnym zaangażowaniem przygotowali poczęstunek w postaci różnorodnych wypieków, owoców oraz herbaty i kawy. To był odświętny i rodzinny czas spędzony przy wspólnym, wigilijnym  stole.

Dorota Krzykowska