Pamiątka Reformacji. Nabożeństwo Rodzinne w Jasienicy – pozytywnie i rodzinnie bez limitu.

31 października w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Jasienicy po raz kolejny spotkały się w licznym gronie rodziny naszej parafii. Pamiątka Reformacji co roku jest okazją do uczestniczenia w nabożeństwie przepełnionym pozytywną energią i rytmiczną muzyką. Oprawę muzyczną przygotował zespół Młodzi Duchem z Jasienicy w składzie: Piotr Wieja gitara, ukulele, Adrian Macura- gitara basowa, Martyna Kłoda- gitara elektryczna, Paulina Macura-skrzypce, Zuzanna Wieja i Dorota Krzykowska- organy. W śpiewie i liturgii zebranych prowadziły Karolina Kłoda, Martyna Pytlik, Marta Ogrodnik, zaś do rytmu porywała Agnieszka Antonik grając na instrumencie perkusyjnym- cajòn.

Kazanie wygłosił ks. Andrzej Krzykowski do tekstu z listu ap. Pawła do Galacjan. W kazaniu wskazał, że Reformator za apostołem podkreślił, że wszystko co stało się za sprawą Jezusa Chrystusa to dzieło Bożej miłości. Dlatego wyznawać wiarę w Syna Bożego to znaczy swoje życie i postępowanie opierać na miłości wobec bliźnich.

W nabożeństwie brały udział dzieci ze Szkółki Niedzielnej. Wręczały wszystkim uczestnikom pamiątkowe zakładki do śpiewnika, które z jednej strony przedstawiały Różę Lutra a z drugiej jedną z 95 tez Reformatora. Prace zostały wykonane podczas kilku ostatnich zajęć Szkółki Niedzielnej. Dzieci czytały również przygotowane fragmenty z Księgi Starego Testamentu oraz Ewangelię Mateusza.

Nabożeństwa rodzinne z liturgią młodzieżową w naszej parafii spotykają się za każdym razem z przychylnym przyjęciem i licznym uczestnictwem rodzin bez ograniczeń wiekowych.

Dorota Krzykowska