20 Niedziela po Trójcy Św. 14.10.2018

„Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie; tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem”. Micheasz 6,8

Tekst: 1 Koryntian 7,29-31
ks. Andrzej Mendrok

1. Porządek nabożeństw:

  • 21.10.2018 – 21 Niedziela po Trójcy Św.

Jasienica 8.00;

Jaworze 10.00;

Świętoszówka 10.00;

Szkółki niedzielne odbywają się równolegle do nabożeństw.

W „Betanii” o 8.30. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

2. Zajęcia w tygodniu:

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19:00,

- w środę godzina biblijna w „Betanii” o 16.30,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19.00.

- w piątek spotkanie młodzieży grającej na instrumentach i chętnych do śpiewu w Jasienicy o 17.00,

- w sobotę nauka konfirmacyjna: grupa młodsza o 8:00, grupa starsza o 9:15

3. 21 października odbędzie się koncert na jubileusz 100-lecia niepodległości. Koncert rozpocznie się o 17.00 w kościele w Jaworzu. Wykonawcami będą: Orkiestra Kameralna Artis pod batutą Jean-Claude’a Hauptmanna i Wyższobramski Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Sikory.

4. 28 października odbędzie się w Cieszynie nabożeństwo z okazji 100-lecia przyłączenia Senioratu (diecezji) Cieszyńskiej do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Nabożeństwo rozpocznie się o 17.00. Parafia zamówiła autobusy, które zawiozą i przywiozą wszystkich chętnych bez żadnych opłat. W celach organizacyjnych prosimy o zapisywanie się na listę. Jest to niedziela handlowa i samochodem nie zaparkuje się w Cieszynie z powodu prowadzonych tam remontów.

5. Parafia w Starym Bielsku organizuje II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Dzisiaj o 16.00 wystąpią: Magdalena Hudzieczek-Cieślar – sopranistka, w towarzystwie Anastazji Wilczkowskiej na fortepianie.

6. W październiku prowadzimy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”. Celem akcji jest niesienie pomocy bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, często bez przysłowiowej „kromki chleba”. Skarbonki na ten cel można otrzymać w kancelarii parafialnej. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy.

7. Zachęcamy do włączenia się do akcji „Prezent pod choinkę”. Szczegóły na plakacie. Ulotki można zabrać z kancelarii parafialnej.

8. Do nabycia jest nowy numer informatora parafialnego „Z życia i wiary”.

9. Z karty żałobnej:

  • W wieku 95 lat zmarła śp. Ewa Kriszpin z domu Wiesner zamieszkała w Jasienicy. Pogrzeb odbył się w czwartek w Jasienicy.
  • W wieku 85 lat zmarł śp. Julian Rączka zamieszkały w Łazach. Pogrzeb odbył się w piątek w Świętoszówce.
  • W wieku 78 lat zmarła śp. Jadwiga König z domu Wiencek zamieszkała w Jasienicy. Termin pogrzebu zostanie podany na klepsydrach.