15 Niedziela po Trójcy Świętej 09.09.2018

„Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie”.  1 Piotra 5,7

Tekst: Galacjan 5,25-26;6,13.7-10 
ks. Andrzej Krzykowski

1. Porządek nabożeństw:

  • 16.09.2018 – 16 Niedziela po Trójcy Świętej

Jaworze     8.00 z Komunią Świętą i wieczorne o 18.00

Jasienica   10.00 Pamiątka Założenia Kościoła. Kazanie pfarrerin Ute Ermerling z partnerskiej parafii w Bockhorn.

2. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek o godz. 18.00 posiedzenie Rady Parafialnej,

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19:00,

- w środę godzina biblijna w „Betanii” o 17.30,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19.00.

3. Dzisiaj Dożynki Gminne w Jaworzu. Nabożeństwo ekumeniczne w amfiteatrze w Jaworzu o 14.00.

4. Do odebrania nowy numer Zwiastuna.

5. Zgodnie z ZPW Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP zwołuje się na dzień 7.10.2018 roku Zgromadzenie Parafialne, które ma dokonać wyboru nowej Rady Parafialnej. Zgromadzenie odbędzie się w trzech punktach naszej Parafii w Jaworzu, Jasienicy i Świętoszówce po nabożeństwach. W każdym miejscu wybierani będą kandydaci z tej części naszej parafii tzn.: w Jaworzu głosują mieszkańcy Jaworza i Bielska na radnych z Jaworza; w Jasienicy głosują mieszkańcy Jasienicy i Rudzicy na radnych z Jasienicy; w Świętoszówce głosują mieszkańcy Świętoszówki, Bierów, Grodźca i Łazów na radnych z Świętoszówki. We wszystkich miejscach będzie się głosowało na jedną listę kandydatów do Komisji Rewizyjnej.

Kandydatów można zgłaszać, lub samemu można zgłosić się jako kandydat. Każdy kandydat musi podpisać stosowną zgodę. Formularz jest do pobrania w kancelarii parafialnej. Lista kandydatów po zatwierdzeniu przez Radę Parafialną zostanie umieszczona w gablotach parafialnych we wszystkich filiałach. Prawo do głosowania posiadają osoby, które w dniu wyborów skończyły 18 lat i mają opłaconą składkę kościelną lub są z niej zwolnieni. Zgłoszenia kandydatów do 23 września.

6. Zapowiedzi: Adam Andrzej Cholewik urodzony w Bielsku-Białej, syn Edwarda i Ilony z domu Króżołek, zamieszkały w Jaworzu i Patrycja Natalia Stroka urodzona w Bielsku-Białej, córka Jana i Mirosławy z domu Mikler, zamieszkała w Bielsku-Białej, oboje wyznania ewangelickiego.

7. Z karty żałobnej:

  • W wieku 36 lat zmarł śp. Krzysztof Pojda zamieszkały w Jaworzu. Pogrzeb odbył się w sobotę 08.09.2018 w Jaworzu.