10 Niedziela po Trójcy Świętej 05.08.2018

„Błogosławiony naród, którego Bogiem jest Pan; lud, który wybrał sobie na dziedzictwo”. Psalm 33,12

Tekst: Izajasz 62,6-12
ks. A. Krzykowski

1. Porządek nabożeństw

  • 12.08.2018 – 11 Niedziela po Trójcy Świętej 

Świętoszówka 7.30 ze sp. i kom. św.;

Jasienica 9.00;

Jaworze 10.30 ze sp. i kom. św.;

„Betania” 10.00 ze sp. i kom. św.;

Jaworze wieczorne o 18.00.

  • 19.08.2018 – 12 Niedziela po Trójcy Świętej 

Pamiątka Poświęcenia Kościoła w Jaworzu godz. 10.00; Kazanie bp Waldemar Pytel zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej. Po nabożeństwie piknik parafialny.

  • W środę 15 sierpnia nabożeństwo w Leśnym Kościele o 11.00. Nabożeństwo z komunią Świętą. Grupowe wyjście o 9.30 z parkingu przy leśniczówce.
  • W piątek 17 sierpnia odbędzie się kolacja dla  kobiet w Papuga Park Hotelu o godz. 18.00. Zapisy w kancelarii parafialnej, ilość miejsc ograniczona, koszt 40 złotych. Temat: Co znaczy być inną – moje świadectwo. Gościem spotkania będzie pastorowa Ewa Londzin z Dzięgielowa.
  • W sobotę 18 sierpnia o 16.00 w kościele w Jaworzu odbędzie się koncert z okazji 236 Pamiątki Poświęcenia Kościoła w wykonaniu Bartosza Rzymana – organy i Ilony Kalińskiej – flet. Szczegóły na plakacie. Po koncercie możliwość nabycia nowej płyty Bartosza Patryka Rzymana.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach religijnych, muzycznych i kulturowych.

2. Zajęcia w tygodniu:

- we wtorek próba chóru o 19:00

- w środę godzina biblijna w „Betanii” o 17:30,

3. Parafia w Wiśle Głębce zaprasza na uroczystość z okazji 1 rocznicy poświęcenia nowego kościoła. Dziękczynne nabożeństwo 12 sierpnia o godz. 10:00. Słowo Boże zwiastował będzie Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP bp Marek Izdebski. Po nabożeństwie zapraszamy na piknik parafialny.

Parafia w Międzyrzeczu serdecznie zaprasza na PZK w Mazańcowicach. Nabożeństwo dziękczynne 12 sierpnia 2018 roku o godzinie 11:00. Słowem Bożym będzie służył- ks. Jan Kurko- proboszcz Parafii Bytom- Miechowice

4. Zapraszamy na XXII Forum Ewangelickie, które odbędzie się dniach 14-16 września 2018 r. w Wiśle. Temat przewodni: „Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania”. Zgłoszenia należy kierować na adres Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Termin zgłoszeń wraz z wpłatą za całą rezerwację upływa 14 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy odebrać można w kancelarii parafialnej. Dostępny jest także na stronie internetowej wiślańskiej parafii i portalu Diecezji Cieszyńskiej.

5. PTEw zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 06.08.2018 o 18:00 w sali parafialnej w Jaworzu. Temat: „Wiślańscy sportowcy w stuleciu niepodległości”. Temat przedstawi p. Jerzy Kufa z Wisły.

PTEw zaprasza na wycieczkę do Ostrawy 31.082018 dla seniorów i wnuków na zakończenie wakacji. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 100 złotych. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.

6. Zapowiedzi: Adam Stanisław Biel urodzony w Żywcu, syn Karola i Elżbiety z domu Biegun, zamieszkały w Bielsku-Białej i Ewa Stekla urodzona w Bielsku-Białej, córka Jana i Janiny z domu Treter, zamieszkała w Jaworzu, oboje wyznania ewangelickiego.