9 Niedziela po Trójcy Świętej 29.07.2018

„Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać”.  Ewangelia Łukasza 12, 48

 

Tekst::   Jeremiasz 1,4-10
ks. W. Wantulok 

1. Porządek nabożeństw
05.08.2018 – 9Niedziela po Trójcy Świętej
Świętoszówka          7.30
Jasienica                  9.00  z Komunią Świętą
Jaworze                    10.30

2. Zajęcia w tygodniu:
– w poniedziałek Koło Zainteresowań o 15:00
– we wtorek próba chóru o 19:00
– w środę godzina biblijna w „Betanii” o 17:30,

3. Parafia Ewangelicko – Augsburska w Istebnej zaprasza Domowników Wiary na uroczyste nabożeństwa z okazji 88. rocznicy poświęcenia kościoła. Uroczyste nabożeństwa, na placu kościelnym i kościele, odbędą się 5 sierpnia 2018 roku o godzinie 1000. Kazania wygłoszą Bp Senior Janusz Jagucki oraz diakon Aleksandra Błahut Kowalczyk.
Parafia Ewangelicko-Augsburska Brenna-Górki serdecznie zaprasza na Pamiątkę Założenia i Poświęcenia Kościoła ap. Bartłomieja w Brennej. Dziękczynne nabożeństwo z udziałem Zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej – ks. bpa Adriana Korczago odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia br., o godzinie 10:00. Słowem Bożym służył będzie ks. Marek Jerzy Uglorz.

4.  Zapraszamy na XXII Forum Ewangelickie, które odbędzie się dniach 14-16 września 2018 r. w Wiśle. Temat przewodni: „Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania”. Zgłoszenia należy kierować na adres Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Termin zgłoszeń wraz z wpłatą za całą rezerwację upływa 14 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy odebrać można w kancelarii parafialnej. Dostępny jest także na stronie internetowej wiślańskiej parafii i portalu Diecezji Cieszyńskiej.

5. 17 sierpnia 2018 zapraszamy na kolację dla kobiet, która odbędzie się w Papuga Park Hotelu o godz. 18.00. Zapisy w kancelarii parafialnej, ilość miejsc ograniczona, koszt 40 złotych. Temat: Co znaczy być inną – moje świadectwo. Gościem spotkania będzie pastorowa Ewa Londzin z Dzięgielowa.

6. PTEw zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 06.08.2018 o 18:00 w sali parafialnej w Jaworzu. Temat: „Wiślańscy sportowcy w stuleciu niepodległości”. Temat przedstawi p. Jerzy Kufa z Wisły.
PTEw zaprasza na wycieczkę do Ostrawy 31.082018 dla seniorów i wnuków na zakończenie wakacji. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 100 złotych. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.

7. Z karty żałobnej: w wieku 96 lat zmarła śp. Ewa Wiencek – z domu Wiesner, zamieszkała w Jaworzu. Pogrzeb odbył się w czwartek 26.07.2018 w Jaworzu