7 Niedziela po Trójcy Świętej 15.07.2018

„Już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga”.  Efezjan 2,19

 

Tekst::   Filipian 2,1-4 
ks. W. Wantulok

1. Porządek nabożeństw

  • 22.07.2018 – 8Niedziela po Trójcy Świętej      

Świętoszówka 7.30 z Komunią Świętą

Jasienica 9.00 z komunią świętą;

Jaworze 10.30; nabożeństwo wieczorne o 18:00

2. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek spotkanie Koła Zainteresowań o 15:00

- w poniedziałek Rada Parafialna o 18:00

- w środę godzina biblijna w „Betanii” o 17:30,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19.00,

3. Poszukujemy chętnych na stanowisko kościelnego w parafii w Skoczowie. W razie potrzeby zapewniamy mieszkanie.

4.  Zapraszamy na XXII Forum Ewangelickie, które odbędzie się dniach 14-16 września 2018 r. w Wiśle. Temat przewodni: „Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania”. Zgłoszenia należy kierować na adres Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Termin zgłoszeń wraz z wpłatą za całą rezerwację upływa 14 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy odebrać można w kancelarii parafialnej. Dostępny jest także na stronie internetowej wiślańskiej parafii i portalu Diecezji Cieszyńskiej.

5. Parafia w Ustroniu zaprasza na 235 Pamiątkę poświęcenia kościoła. 8:30 poranek pieśni o 10 nabożeństwo Słowem Bożym służyć będą ks. bp. Jerzy Samiec i ks. Michał Makula z Łodzi. Parafia zaprasza na dni Jakubowe od czwartku do soboty na g. 18:00 do kościoła na koncerty.

6. 17 sierpnia 2018 zapraszamy na kolację dla kobiet, która odbędzie się w Papuga Park Hotelu o godz. 18.00. Zapisy w kancelarii parafialnej, ilość miejsc ograniczona, koszt 40 złotych. Temat: Co znaczy być inną – moje świadectwo. Gościem spotkania będzie pastorowa Ewa Londzin z Dzięgielowa.

7. Zakończyliśmy tegoroczne półkolonie dla dzieci które odbywały się w Jaworzu i Jasienicy. Wszystkim, którzy prowadzili półkolonie i włączyli się w opiekę nad dziećmi pragniemy bardzo serdecznie podziękować za włożony trud i wysiłek.

8. Zapowiedzi: Maciej Stanisław Biernat – urodzony w Warszawie, syn Dariusza i Bożeny z domu Kienig, zamieszkały w Warszawie wyznania katolickiego i Izabela Lidia Heinrich urodzona w Bielsku-Białej, córka Eryka i Lidii z domu Szarek zamieszkała w Jasienicy wyznania ewangelickiego. Oboje stanu wolnego.