Rodzinna Gwiazdka w Jasienicy

W III niedzielę adwentu, 17 grudnia br. sala Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy wypełniła się po brzegi dziećmi, ich rodzicami i dziadkami.

Ten dzień był okazją do wspólnego spotkania i kolędowania. Dzieci ze starszej i młodszej grupy szkółki niedzielnej przygotowały przedstawienie pt. Ach! Co za noc!, której autorem jest Adam Szafraniec – współczesny pisarz, poeta i kompozytor.

Młodzi aktorzy przedstawili historię, która wydarzyła się w Betlejem ponad dwa tysiące lat temu. Tekst oprawiony był piękną muzyką i piosenkami napisanymi specjalne do tego przedstawienia. Dodatkowym atutem wystawionej sztuki były kostiumy i stylizacje wykonane przez p. Annę Maciejewską i p. Ewę Fijak.

Na Rodzinną Gwiazdkę przybyli również zaproszeni goście – przedstawiciele Rady Parafialnej oraz Kurator Janusz Cienciała, który złożył podziękowania wszystkim wychowawcom i opiekunom prowadzącym zajęcia szkółki niedzielnej w Jasienicy za cały rok działalności w tej części życia naszej parafii. Szczególne podziękowania zostały skierowane do aktywnej grupy rodziców, która w każdą niedzielę przygotowuje poczęstunek w postaci domowych ciast, herbaty czy kawy. Niespodziewanie przybyli również dwaj Mikołaje z prezentami i nagrodami dla dzieci.

Zespół instrumentalny Młodzi Duchem (Piotr Wieja, Adrian Macura, Martyna Kłoda, Dorota Krzykowska, Paulin Macura) akompaniował do wspólnego śpiewu popularnych kolęd: Dziateczki, dziateczki, Gore gwiazda, Pójdźmy wszyscy do stajenki oraz  Z narodzenia Pana.

Świątecznie przystrojone stoły skupiły wszystkich zebranych przy rozmowach i degustacji wypieków przygotowanych przez rodziców dzieci ze szkółki niedzielnej.

Chwała Pana, blask nad Judeą!

Gloria in exelsis Deo!

Dorota Krzykowska

Zdjęcia: Andrzej Malik i Małgorzata Łuczyna