Rodzinne Nabożeństwo Reformacyjne w Jasienicy.

W niedzielę 29 października 2017 r. w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Jasienicy kolejny raz wiele rodzin wzięło udział w uroczystym rodzinnym nabożeństwie.

W organizację tego przedsięwzięcia włączyło się sporo osób i aktywnych grup jasienickiego filiału. Okazją do przygotowania szczególnej formy tej uroczystości był Jubileusz 500-lecia Reformacji. Oprawę muzyczną tradycyjnie już przygotował zespół Młodzi Duchem (Piotr Wieja, Adrian Macura, Martyna Kłoda, Paulina Macura, Dorota Krzykowska) wraz z grupą wokalistów składających się z młodzieży, rodziców i wychowawców szkółek niedzielnych.

Tradycją stało się również zaangażowanie dzieci i młodzieży. Uczestnicy nabożeństwa wysłuchali kilku piosenek w wykonaniu starszej grupy szkółki niedzielnej, przygotowanych pod kierunkiem Martyny Kłody. Młodsza grupa szkółki zadebiutowała nową piosenką” I choć małe mam serduszko” przy akompaniamencie Doroty Krzykowskiej.

Wybrane osoby ze starszej grupy szkółki przygotowały czytanie z ksiąg Starego Testamentu oraz Lekcji Apostolskiej. Również swój udział zaakcentował Zespół Instrumentalny, który rozpoczął uroczyste nabożeństwo pieśnią „Chcę chwalić Boga dziś”. Kazanie wygłosił ks. Andrzej Krzykowski do tekstu Ewangelii Mateusza 10,26-33.

Przy dźwiękach pieśni „Cudowna Boża łaska Twa” z towarzyszeniem skrzypiec (Paulina Macura) i organów (Zuzanna Wieja) zborownicy rozchodzili się do swoich domów.

Dorota Krzykowska

Foto: Małgorzata Łuczyna