20-lecie Zespołu Cantate

No i minęło 20 lat…

Tak szybko, że nawet najstarsi stażem członkowie zespołu tego nie zauważyli, bo przecież nadal są tak samo pełni energii, werwy i tak samo pięknie śpiewają…

A jednak! Dwadzieścia lat to dobry moment, by powspominać i podziękować za wspólnie spędzony czas, za niezliczone pieśni śpiewane na chwałę Bogu, za pozytywną energię oraz za wspaniałą atmosferę na próbach, koncertach i wycieczkach. Jedynie Bogu chwała za ten miniony czas, kiedy mogliśmy wspólnie ubogacać siebie nawzajem i naszych słuchaczy śpiewem.

Ten piękny jubileusz mieliśmy okazję świętować 15 października 2017r. podczas nabożeństwa w kościele w Jaworzu. Z wielką radością zaczęliśmy od pieśni „Rivers of Babilon”, potem nastąpiły  kolejne utwory z bogatego repertuaru zespołu, a wspaniałym podsumowaniem nabożeństwa było wspólne ( z byłymi członkami „Cantate”) wykonanie czterech utworów.

Na ręce dyrygentki, naszej nieocenionej Małgosi  Penkali-Ogrodnik spłynęły serdeczne życzenia i gratulacje od Księży i Rad Parafialnych z Jaworza i Starego Bielska, od jaworzańskiego chóru, oddziału PTEw, Wójta i Rady Gminy Jaworze oraz od pani Eryki Binek-Pytlowany, która od lat wspiera nasze dokonania i jest autorką wielu śpiewanych przez nas pieśni .

Uroczyste obchody zakończył słodki – dosłownie – akcent: pyszny, kolorowy tort, który zgodnie spałaszowali jubilaci i goście…

Mamy nadzieję, że członkowie Zespołu będą chcieli nadal uwielbiać Boga wspólną pieśnią i dane nam będzie obchodzić kolejne piękne jubileusze.