8 Niedziela po Trójcy Świętej 06.08.2017

„Postępujcie jako dzieci światłości, bo owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość i prawda”.  Efezjan 5,8-9

Tekst: Izajasz 2,1-5
  ks. W.Wantulok

• 13.08.2017 –  9 Niedziela po Trójcy Świętej

Świętoszówka o 7.30 z Komunią Świętą;

Jasienica o 9.00 z Komunią Świętą;

Jaworze o 10.30;

Betania 10:00 z Komunią Świętą.

2. Parafia Ewangelicko-Augsburska Wisła Głębce serdecznie zaprasza na uroczystość poświęcenia nowo zbudowanego kościoła, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 13.08.2017. Aktu poświęcenia dokona NPW Biskup Kościoła ks. bp Jerzy Samiec w asyście NPW Biskupa Diecezji Cieszyńskiej ks. bp dr Adriana Korczago.

Również 13.08.2017 zapraszamy na Pamiątkę Poświęcenia Kościoła w Mazańcowicach.  Nabożeństwo dziękczynne rozpocznie się o godzinie 11:00. Słowem Bożym będzie służył- ks. Mirosław Sikora z Rybnika.

3. Zajęcia w tym tygodniu:

- w poniedziałek Koło Zainteresowań o 15:00

- w poniedziałek Koło pań w Jasienicy o 17:00

- w środę godzina biblijna w „Betanii” o 17.30,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19.00,

4. PTEw zaprasza na spotkanie 7 sierpnia o 18.00 w sali parafialnej. Wrażeniami z podróży do zachodnich stanów USA i Kanady podzieli się inż. Janusz Pieszka z Jaworza. 17 sierpnia czwartek w godzinach popołudniowych odbędzie się wspólne zwiedzanie wystawy w Muzeum Bielskim „Pod znakiem Róży nad Białą”.

5. Z okazji Jubileuszu 235 lat Kościoła i Parafii w Jaworzu przygotowujemy fotomontaż z twarzy naszych parafian, umieszczonych w konturach kościoła. W związku z tym prosimy chętnych o przesyłanie swoich zdjęć w formie elektronicznej (jpg) lub papierowej. Dostarczenie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na umieszczenie go w przygotowanym fotomontażu. Termin dostarczania zdjęć: do 6 sierpnia 2017 na adres: awantulok3@gmail.com lub w kancelarii parafialnej. Gotowy fotomontaż zostanie zaprezentowany podczas uroczystości Pamiątki Poświęcenia Kościoła w Jaworzu w niedzielę 20 sierpnia 2017 r. Będzie również możliwość nabycia pamiątkowego zdjęcia fotomontażu.

6. Zapraszamy na „Kolację dla kobiet”, która odbędzie się w piątek 18 sierpnia o 18.00 w Papuga Park Hotel. Temat „Kamyki mozaiki. Rzecz o kilku kobietach” przedstawi diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk. Śpiewać będzie zespół Cantate. Koszt 40 złotych. Zapisy wraz z wpłatą do końca lipca. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca.

7. Z karty żałobnej: w wieku 98 lat zmarła śp. Helena Macura z domu Wiencek zamieszkała w Jaworzu Pogrzeb odbył się w sobotę 05.08.2017 w Jaworzu.