U Dobrowolskich. Nabożeństwo Rodzinne w Święto Zesłania Ducha Świętego.

4 czerwca 2017 r. dzieci ze Szkółki Niedzielnej w Jasienicy wraz z rodzicami i krewnymi uczestniczyły w kolejnym nabożeństwie rodzinnym,

podczas którego zaprezentowały przygotowany program z okazji Dnia Matki, Dziecka oraz Dnia Ojca. Uroczystość rozpoczął Zespół Instrumentalny Szkółki Niedzielnej, wykonując pieśń ze ŚK 844 „Dona nobis Pacem”, w opracowaniu p. D. Krzykowskiej. Pieśni oraz liturgię młodzieżową tradycyjnie już poprowadził zespół Młodzi Duchem oraz grupa wokalna, którą tworzą: młodzież, rodzice, dzieci i wychowawcy szkółki niedzielnej.

Popularny i znany cykl opowiadań „Rodzina Dobrowolskich” posłużył do opracowania i przygotowania przedstawienia. Dzieci wcieliły się w postaci głównych bohaterów: mamy (Dominika Kliber), taty (Szymon Tyrna), Heńka (Mateusz Kłys) i Eluni (Oliwia Kliber). Wspaniałą aktorską grą przedstawiły historię, jaka przytrafiła się Eluni w drodze do szkoły oraz rozmowę z mamą. Akcja przedstawienia rozgrywała się na tle kolorowej makiety domu, którą wykonała p. Anna Maciejewska. Oprawę muzyczną przygotowały instrumentalistki: Martyna Kłoda, Paulina Macura, Zuzanna Wieja oraz p. Piotr Wieja, towarzysząc na popularnym instrumencie strunowym- ukulele.

W drugiej części programu dzieci z młodszej grupy szkółki zaprezentowały wiersze, w których wyraziły miłość i podziękowanie za trud wychowania oraz odmówiły modlitwy za rodziców.

Dziękuję Ci, Boże, że mnie ukochałeś,

dziękuję, że dobrych rodziców mi dałeś.

Proszę Cię, dobry Ojcze z nieba,

daj im wszystkiego, czego im potrzeba.

Amen.

Radosna pieśń Boży pokój jak rzeka zakończyła rodzinny program U Dobrowolskich. Wszyscy zebrani w kościele nagrodzili artystów gromkimi brawami i szczerymi uśmiechami.

Kazanie podczas nabożeństwa wygłosił ks. Andrzej Krzykowski do tekstu z ewangelii wg św. Jana 14,16.26