5 Niedziela po Wielkanocy 21.05.2017

„Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił modlitwy mojej i nie odmówił mi swej łaski.”. Psalm 66,20

Tekst: Ewangelia Łukasza 11,5-13
  ks. A. Krzykowski

• dzisiaj jeszcze nabożeństwa wieczorne w Jaworzu nabożeństwo z liturgią młodzieżową i Jasienicy o 18.00
  • 25.05.2017 –       Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

Jaworze 17:00 po nabożeństwie odbędzie się egzamin konfirmacyjny.

• 28.05.2017 –       6 Niedziela po Wielkanocy

Jaworze 9:00 z komunią świętą. Uroczystość konfirmacji.

2. Zajęcia w tym tygodniu:

- w poniedziałek Koło Zainteresowań o 16.00,

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w środę godzina biblijna w „Betanii” o 17.30,

- w czwartek próba Zespołu Cantate o 19.00,

3. Do Świąt Zesłania Ducha Świętego w kościele jest prowadzona zbiórka ofiar na Bratnią Pomoc imieniem Gustawa Adolfa. Serdecznie poleczmy tą akcję.

4. W czerwcu 15-18 odbędą się Ewangelickie Dni Kościoła. Informacje na temat EDK na naszej stronie internetowej. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania zakładki informujące o EDK. Przygotowane są listy dla osób, które wezmą udział w EDK. Zapisy do 28 maja. Jest zamówiony autobus, będzie można dojechać do Ustronia, Cieszyna i pod halę w Dębowcu gdzie odbędzie się centralne nabożeństwo i koncert na zakończenie EDK. Koszt biletu na 1 dzień wynosi 10 złotych.

5. Narodowy Bank Polski na Jubileusz Reformacji dokona emisji srebrnej monety kolekcjonerskiej o nazwie „Pięć wieków Reformacji w Polsce”. Koszt zakupu monety o nominale 20 złotych wyniesie 220 złotych. Stosowana lista chętnych jest w kancelarii parafialnej. Zapis razem z opłatą. Do końca czerwca.

6. Spotkanie PTEw odbędzie się 22 maja. Temat: Pierwsze ewangelickie emancypantki na Śląsku Cieszyńskim”. Temat przedstawi dr Grażyna Kubica-Heller z Krakowa. W kancelarii Parafialnej jest lista chętnych na wycieczkę do Koszęcina 2 czerwca oraz lista chętnych do wyjazdu do Drogomyśla 5 czerwca.

7. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna. Przypominamy o prenumeracie na drugie półrocze, do końca maja.

8. Z karty żałobnej:

• W wieku 62 lat zmarł były członek Rady Parafialnej w kadencji 2008-2013 śp. Henryk Matuszczyk zamieszkały w Bierach. Pogrzeb odbędzie się w środę 24.05.2017 o 15:00 w kaplicy w Świętoszówce