Wielki Piątek 14.04.2017

„Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny”.  Ew. Jana 3,16

Tekst: Ewangelia Łukasza 23,33-49
ks. W. Wantulok, ks. A. Krzykowski

• 16.04.2017 – Wielkanoc

Jaworze 10.00;

Jasienica 8.00;

Betania 10.00.

Prosić będziemy o ofiarę na nasze cele parafialne.

• 17.04.2017 – Poniedziałek Wielkanocny

Jaworze 10.00;

Jasienica 8.00;

Świętoszówka 10.00 nabożeństwo rodzinne z udziałem dzieci.

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne.

3. Do Wielkanocy prowadzimy akcję charytatywną Diakonii Kościoła „Skarbonka Diakonijna”. W tym roku zebrane środki będą przeznaczone na leczenie dzieci i osób starszych. Skarbonki można składać w kancelarii parafialnej.

4. Ewangelizacja Wielkanocna w Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia o godz. 16.00 w kościele „Eben – Ezer” w Dzięgielowie. W programie: koncert zespołu młodzieżowego z Hażlacha, Słowo Boże zwiastować będzie ks. Bogdan Wawrzeczko ze Skoczowa.

5. Tegoroczna Bezsenna Noc z 15/16.04 odbędzie się w kościele w Skoczowie. Początek o godz. 22:00, koniec około godz. 02:00.

6. W czerwcu 15-18 odbędą się Ewangelickie Dni Kościoła. W tym czasie będziemy gościć naszych współwyznawców z diaspory. Potrzebujemy jeszcze chętnych do przyjęcia naszych gości. Brakuje nam około 20 miejsc. Organizatorzy EDK zabezpieczają program i wyżywienie. Goszcząca rodzina zabezpiecza nocleg i śniadanie.

7. Do odebrania nowy numer Zwiastuna

8. Do nabycia świąteczny numer informatora parafialnego Z życia i wiary.

9. Dzisiaj programie 2 telewizji o 17:00 nabożeństwo wielkopiątkowe z Poznania

10. Kancelaria parafialna w Wielkanoc jest nieczynna.

***********************************************************

Drodzy w Chrystusie,

Golgota. Widowisko, tłumy ludzi, jest co oglądać. Trwa spektakl napisany przez nas: „To nie gwoździe Cię przybiły lecz mój grzech”. Dlatego w Wielki Piątek stoimy ponownie przed krzyżem Chrystusa, ponownie w tłumie, nie odwracamy wzroku, nie zawracamy, lecz czasem bijemy się w piersi.

Czym jest dla nas ten krzyż? Dlaczego przyciąga naszą uwagę? Czy gromadzimy się pod nim, bo liczymy na sensacyjne wieści, a może spodziewamy się cudów? Czym jest dla mnie krzyż? Kim jest Jezus Chrystus, który oddaje swojego ducha Ojcu? Kim jest dla mnie i dla Ciebie?

Patrzę na krzyż i wiem, że to ja powinienem tam być. To moja droga, mój ciężar, mój grzech. To we mnie pozostaje przeświadczenie, że nie zasłużyłem na miłość, a mimo to jestem kochany. To ja zostałem skazany, a Chrystus umiera za mnie.

Wielki Piątek, to dzień w którym Bóg zdjął z nas ciężar i wziął go na siebie. Dzisiaj szczególnie uświadamiamy sobie jak Go potrzebujemy, jak potrzebujemy ratunku, jak potrzebujemy Chrystusa.

Życzę nam wszystkim, byśmy zobaczyli Ukrzyżowanego nie jako widowisko, lecz jako Zbawiciela. Tego, który otwiera na drugiego człowieka, uczy miłości, wrażliwości i współczucia.

Życzę Zbawiciela.

bp Jerzy Samiec