Wielkanoc 16.04.2017

„Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła”. Objawienie św. Jana 1,18

• 17.04.2017 – Poniedziałek Wielkanocny

Jaworze 10.00;

Jasienica 8.00;

Świętoszówka 10.00 nabożeństwo rodzinne z udziałem dzieci.

• 23.04.2017 – 1 Niedziela po Wielkanocy

Jaworze 10.00;

Jasienica 8.00

Jaworze 18:00

2. Zajęcia w tym tygodniu:

– we wtorek próba chóru o 19.00,

– w środę godzina biblijna w „Betanii” o 17:30,

– w czwartek próba Zespołu Cantate o 18.00,

– w sobotę nauka konfirmacyjna:

grupa młodsza o 8:00;

grupa starsza o 9:00

3. Dzisiaj kończymy akcję charytatywną Diakonii Kościoła „Skarbonka Diakonijna”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

4. W czerwcu 15-18 odbędą się Ewangelickie Dni Kościoła. W tym czasie będziemy gościć naszych współwyznawców z diaspory. Potrzebujemy jeszcze chętnych do przyjęcia naszych gości. Brakuje nam około 20 miejsc. Organizatorzy EDK zabezpieczają program i wyżywienie. Goszcząca rodzina zabezpiecza nocleg
i śniadanie.

Apel biskupa diecezji cieszyńskiej Adrian Korczago

Drogie siostry i bracia w Chrystusie, w dniach od 15 do 18 czerwca na terenie naszej diecezji organizujemy Ewangelickie Dni Kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili gotowość, by otworzyć swoje domy na gości przybywających z całej Polski.

Serdecznie zachęcamy, byście także wy zgłosili swój udział w Ewangelickich Dniach Kościoła. Osoby z diecezji cieszyńskiej zgłaszają się w swoich kancelariach parafialnych od dnia 16 kwietnia do 28 maja br.

Koszt uczestnictwa dla osoby dorosłej z 3 obiadami to 70 zł. Z kolei osoby do 25 roku życia płacą 50 zł. Karta uczestnictwa dla osoby dorosłej bez obiadów to 25 zł,
a dla osób do 25 roku życia – 15 zł. Karta uczestnictwa obejmuje: identyfikator (będzie uprawniał m.in. w czwartek do przejazdów komunikacją specjalnie przygotowaną na EDK, daje możliwość pierwszeństwa wejścia na niektóre koncerty, wykłady), program, materiały informacyjne i promocyjne.

Bieżące informacje o Ewangelickich Dniach Kościoła ukazują się na stronie internetowej www.dnikosciola.pl oraz na profilu Facebookowym: https://www.facebook.com/EwangelickieDniKosciola

Wierzę, że będzie to nasze wspólne przedsięwzięcie, podczas którego będziemy dziękować Bogu za Jego opiekę i wsparcie przez 500 lat.

5. Z karty żałobnej:

W wieku 66 lat zmarła śp. Maria Mendrek z domu Madzia, zamieszkała w Jaworzu.

***************************************************************************

Życzenia Wielkanocne Biskupa Kościoła