PAN BÓG DAJE POWÓD DO ŚWIĘTOWANIA – WIELKANOC W JASIENICY.

Wielkanocne nabożeństwo w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Jasienicy zgromadziło wielu uczestników zarówno starszych jak i młodszych.

Radosny poranek rozpoczął Zespół Instrumentalny Szkółki Niedzielnej, wykonując dwie pieśni: „Pod niebiosa biją dzwony” oraz „Święta miłość Jezusowa”. Zebrani usłyszeli również wiersz „W kościele” w wykonaniu Konrada Szczotki.

Po liturgii starsza i młodsza grupa Szkółki Niedzielnej w Jasienicy zaprezentowała przygotowaną inscenizację „Pan Bóg daje powód do świętowania”. Dzieci zaśpiewały pieśni „Skałą i zbawieniem”, „Niech nasze głosy”, „Dziękuję , Ci Ojcze” i „Święty jest zastępów Pan”. Recytowały również wiersze, którymi wyrażały uwielbienie i radość z radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Jezusa.

Kazanie wygłosił ks. Andrzej Krzykowski do tekstu z Ewangelii Mateusza 28,1-10. Radosne przesłanie ewangelii oraz świąteczne życzenia zostały podsumowane utworem instrumentalnym w wykonaniu trio: Paulina Macura- skrzypce, Karolina Kłoda, Zuzanna Wieja- instrumenty klawiszowe.

Dla dzieci uczestniczących w nabożeństwie przygotowana była już tradycyjnie słodka niespodzianka.

Cieszmy się radosną wieścią „Jezus żyje!”

Dorota Krzykowska

Foto: Małgorzata Łuczyna