Nowa Rada Synodalna

Podczas obrad 1. sesji Synodu Kościoła wybrano ks. dr Adama Malinę na Prezesa Synodu. Radcami zostali: prof. Jarosław Płuciennik z Łodzi, Anna Wantulok z Jaworza, ks. Marek Londzin z Dzięgielowa i ks. Waldemar Szajthauer z Wisły.

Na stanowisko Prezesa Synodu zgłoszono dwóch kandydatów: ks. Adama Malinę oraz ks. Waldemara Szajthauera. W wyniku tajnego głosowania kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów: ks. Adam Malina 37 głosów, ks. Waldemar Szajthauer 25 głosów. Głosowało 63 obecnych synodałów. Bp Jerzy Samiec ogłosił, że Prezesem Synodu XIV kadencji został ks. dr Adam Malina.

Prezes Synodu Kościoła, jako przewodniczący Rady Synodalnej kieruje jej pracami, zwołuje posiedzenia, przewodniczy im i czuwa nad realizacją uchwał Rady. Przewodniczący Rady Synodalnej reprezentuje ją wobec władz Kościoła i na zewnątrz.

Następnie odbyły się wybory radców Rady Synodalnej. Zgłoszono następujących kandydatów:
– kandydaci świeccy: Izabela Główka-Sokołowska, Emir Kasprzycki, Jarosław Płuciennik, Anna Wantulok;
– kandydaci duchowni: ks. Marek Londzin, ks. Marcin Makula, ks. Waldemar Szajthauer, ks. Tomasz Wigłasz

Radcami Rady Synodalnej zostali (w kolejności wyborów): radcy świeccy prof. Jarosław Płuciennik (otrzymał 30 głosów i Anna Wantulok (otrzymała 31 głosów); radcy duchowni ks. Marek Londzin (otrzymał 29 głosów) i ks. Waldemar Szajthauer (otrzymał 39 głosów)

Zastępcami członków Rady Synodalnej zostali: Emir Kasprzycki, ks. Tomasz Wigłasz.

Rada Synodalna kieruje pracami Synodu Kościoła. Jest ona prezydium Synodu Kościoła, a w czasie pomiędzy obradami Synodu Kościoła reprezentuje Synod. W skład Rady Synodalnej wchodzą:  Prezes Synodu Kościoła (duchowny albo świecki), dwaj Radcy duchowni, dwaj Radcy świeccy.

5ddee4f2462dca0fbc0021df15b5f4ea

Anna Wantulok urodziła się 24 marca 1972 roku w Bielsku-Białej. Ukończyła na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach: studia pedagogiczne w roku 1996, studia podyplomowe w zakresie edukacji religijnej w 2002 roku, a w zakresie matematyki w 2010 roku. Posiada uprawnienia do zarządzania placówkami oświatowymi oraz certyfikat zawodu księgowego.

Od 2004 roku ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli. Pracuje jako katecheta i nauczyciel matematyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jasienicy na Śląsku Cieszyńskim.

W 2013 roku otrzymała misję kanoniczną Biskupa Kościoła do służby liturgicznej w Kościele.

Wybrana jako delegat katechetów do Synodu Diecezji Cieszyńskiej kolejnych kadencji od 1997 roku. Członek Rady Diakonii Cieszyńskiej, wiceprzewodnicząca diecezjalnej komisji ds. kobiet.

Delegat do Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce XIII i XIV kadencji. Uczestniczyła w pracach synodalnej komisji ds. kobiet. Członek Rady Diakonii Polskiej.

W 2017 roku Synod Kościoła XIV kadencji wybrał ją radcą Rady Synodalnej, gdzie pełni funkcję sekretarza.

Mężatka, ma dwóch synów.