Nabożeństwo Rodzinne w Jasienicy 26 lutego 2017 r.

W Niedzielę Przedpostną 26 lutego 2017 r. w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Jasienicy po raz kolejny odbyło się Nabożeństwo Rodzinne.

Liturgię młodzieżową w śpiewie poprowadziła grupa rodziców i wychowawców szkółek niedzielnych oraz dzieci i młodzież naszej parafii. Towarzyszył im zespół instrumentalny Młodzi Duchem w tradycyjnym składzie: A. Macura- gitara basowa, P. Wieja- gitara akustyczna, M. Kłoda- gitara elektryczna, organy- Dorota Krzykowska. Kazanie do tekstu Łk 10,38-42 wygłosił ks. A. Krzykowski, prezentując jednocześnie kolorowe slajdy, aby przykuć uwagę najmłodszych słuchaczy. W przebieg nabożeństwa włączyły się również dzieci , które chętnie przygotowują powierzone im zadania.  Oprócz czytanych fragmentów tekstu Biblii wyznaczonych na niedzielę, starsza grupa Szkółki Niedzielnej w Jasienicy zaprezentowała scenkę pt. „Pan Bóg używa dzieci do swoich zadań” przygotowaną pod kierunkiem p. Lidii Zbieg. Współczesne pieśni, które ubogacały całe nabożeństwo połączyły wszystkich zborowników w śpiewie. Było to między innymi: ‘Jesteśmy Panie kapłaństwem Twym”, „Dziękuję Ci Ojcze”,  „Zaufaj Panu już dziś „ czy „W drogę z nami”.

Wiersz przewodni niedzieli brzmiał „Kto ma uszy, niechaj słucha!” Mt 11,15