„Wierzę więc jestem…” – relacja z zakończenia projektu

Młodzież Gimnazjum nr 1 wraz z opiekunem diakon Ewą Below w projekcie Wierzę więc jestem…,

realizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji naszego Kościoła, postanowiła przygotować niespodziankę – Upominki świąteczne dla dzieci z Nidzicy na Mazurach.

W szkole ogłoszono zbiórkę zabawek pluszaków, a na parafii poproszono zborowników o czekolady. Jeden z członków parafii zasponsorował zakup książek o Bożym Narodzeniu.

Włączając się do akcji pomocy uczniowie postanowili przygotować razem z kolegami z klasy drugiej gimnazjum wersety z hasłem 2. Niedzieli Adwentowej. Właśnie w tę niedzielę, 4 grudnia 2016 roku,  zakończył się projekt. Wszyscy zaangażowali się w przygotowanie nabożeństwa z liturgią młodzieżową oraz przedstawieniem realizacji projektu. Po nabożeństwie rozdano przygotowane wersety, zebrano 151 czekolad i ozdobnie zapakowano 70 pluszaków. Pozostałe pluszaki, przekazano na inne cele charytatywne. Relacje o całej akcji i spotkaniach pojawiały się na Facebooku:

https://www.facebook.com/wierzewiecjestem/

„Czasem zastanawiamy się, co my młodzi ludzie możemy zrobić dla drugiego człowieka?

Projekt, w którym braliśmy udział, pokazał jak wielu jest ludzi, którzy maja serca pełne dobrej woli, aby pomagać. Wystarczyła iskra, a niespodzianka świąteczna ucieszy dzieci z Nidzicy na Mazurach. Podczas spotkań poruszaliśmy temat tożsamości, wolności i służby. Mówiliśmy, że jesteśmy luteranami, że jesteśmy wolni i jako tacy tworzymy wspólnotę ludzi wierzących. Lecz nasz służba nie tylko przynosi korzyść bliźnim, ale także nam samym.

Nasze spotkania na lekcjach religii, na parafii i w kościele pozwoliły nam spojrzeć na siebie inaczej. Uwierzyliśmy, że razem możemy pomagać oraz każdy z nas jest w stanie zmienić świat. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Za to, że chcecie razem z nami pomagać”.

Uczestnicy projektu