6 Niedziela po Trójcy Świętej 03.07.2016

Tak mówi Pan, który cię stworzył: Nie bój się bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem – moim jesteś!”  Izajasz 43,1

Tekst: Rzymian 6,3-8   
 ks. W. Wantulok

1. Porządek nabożeństw:

  • 10.07.2016 – 7Niedziela po  Trójcy Świętej

Jaworze 10:30;

Jasienica 9:00 z Komunią Świętą;

Świętoszówka 7:30;

Betania 10:00 z Komunią Świętą.

2. Tegoroczna półkolonia odbędzie się od 18 do 23 lipca codziennie w godzinach 9.00 – 13.00, w Jaworzu i Jasienicy. Zapisy w pierwszym dniu półkolonii. Koszt 20 złotych. Serdecznie zapraszamy.

3. Zajęcia w tym tygodniu:

– w poniedziałek spotkanie Koło Pań w Jasienicy o 17.00,

– w środę godzina biblijna w „Betanii” o 17:30,

– w środę Koło Pań w Jaworzu o 18:00

– w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00,

4. Kończymy remont elewacji „starej szkoły” w Jasienicy. Są wystawione listy ofiar na rzecz tego remontu.

5. PTEw zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 4 lipca o 18.00. Temat spotkania: „60-lecie kaplicy w Świętoszówce” – przedstawi Józef Król oraz „Wspomnienia z podróży na Górę Synaj” – przedstawi ks. Tomasz Bujok z Drogomyśla.

6. Zapraszamy na organizowaną po raz pierwszy w naszej parafii „Kolację dla kobiet”, która odbędzie się w piątek 19 sierpnia o 18.00 w Papuga Park Hotel. Temat: Prawdziwy sens życia. Gościem kolacji będzie diakon Aleksandra Błahut – Kowalczyk. Zaśpiewa Zespół Cantate. Koszt uczestnictwa 40 złotych. Zapisy w kancelarii parafialnej i u Anny Wantulok do 28 lipca. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy.

7. Wczoraj rozpoczął się Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie który potrwa do 10 lipca. Szczegóły na plakacie i w książeczkach z programem.

8. Do nabycia nowy numer Informatora Parafialnego „Z życia i wiary”

9. Urząd Gminy w Jaworzu informuje, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczyna pilotażowy program: „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

10. 10 lipca 2016 r. w ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie pod hasłem „Przytuleni” odbędzie się akcja krwiodawstwa połączona z rejestracją dawców szpiku kostnego. Zgłaszając się do oddania krwi należy  być zdrowym, wypoczętym i po lekkim niskotłuszczowym posiłku. Dawcą może być osoba w wieku od 18 do 65 lat. Do rejestracji należy przyjść z dokumentem tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja ubezpieczeniowa).

Oddanie krwi trwa około 5-10 minut i odbywa się przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku.  Dawca otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości 4 500 Kcal (np. czekolady) oraz ciepły napój (kawa, herbata). Zapraszamy do Dzięgielowa w niedzielę 10 lipca od 11.30 do 16.30!