Wrocław – Miasto Reformacji – wycieczka konfirmantów 2016

Tak, jak każdego roku przed konfirmacją grupa konfirmantów miała swoją wycieczkę. W tym roku celem wycieczki był Wrocław, jedno z dwóch w Polsce (obok Cieszyna) Miast Reformacji.

Mieliśmy okazję poznać dwie parafie ewangelickie we Wrocławiu: parafię św. Krzysztofa i parafię Opatrzności Bożej. W sobotę byliśmy w kościele św. Krzysztofa, o którym opowiadał nam ks. Andrzej Fober – proboszcz tamtejszej parafii. Dowiedzieliśmy się, że jest to parafia niemiecka, gdzie nabożeństwa odbywają się w języku niemieckim. Parafia skupia mniejszość niemiecką we Wrocławiu i okolicach.

W niedzielę uczestniczyliśmy w nabożeństwie w kościele Opatrzności Bożej. Po nabożeństwie przy herbacie i kawie spotkaliśmy się z ks. bp Ryszardem Boguszem, który opowiedział nam o kościele, o parafii i o ewangelickiej historii Wrocławia.

Oprócz religijnego wymiaru naszej wycieczki w programie znalazł się stadion Śląska Wrocław, gdzie mogliśmy zajrzeć tam, gdzie kibice w czasie „normalnego” niedzielnego meczu zajrzeć nie mogą (szatnie, gabinety odnowy, pomieszczenia dla VIP-ów itp.). W sobotnie popołudnie mogliśmy podziwiać miasto w czasie rejsu statkiem po Odrze. Zwiedziliśmy także Ostrów Tumski i Stare Miasto.

Niedzielne popołudnie spędziliśmy we wrocławskim ZOO, gdzie szczególnie zachwyciło nas  niedawno otwarte Afrykarium.

W naszym wyjeździe uczestniczyła także grupka rodziców tegorocznych konfirmantów i znajomych. Było nas razem 35. Programem wycieczki zajmowała się p. Krystyna Niemiec, której bardzo serdecznie dziękujemy.