Świątecznie w „Betanii”

W Wielkanoc 2016, grupa dzieci uczęszczająca na niedzielne nabożeństwo dla dzieci (szkółki niedzielne) w „Betanii” zebrała się na świątecznym nabożeństwie.

Dzieci powitały ten radosny dzień zmartwychwstania Chrystusa pieśniami i przypomnieniem sobie ewangelicznej opowieści o Wielkiej Nocy.

Każde dziecko wykonało krzyż z napisem Jezus żyje! oraz z ilustracjami ukazującymi wielką miłość Jezusa do każdego człowieka. Podkreśliliśmy, że po Wielkim Piątku nie można postawić „kropki”, ale należy napisać: ciąg dalszy nastąpił.

Po uroczystej szkółce dzieci poszły do ogrodu, gdzie szukały wielkanocnych pisanek. Było mnóstwo radości, uśmiechu i zadowolenia z każdej znalezionego jajka. Dobrze bawiły się dzieci oraz ich rodzice.

Po zakończonym poszukiwaniu 60 pisanek dzieci otrzymały słodycze.

Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu poranku wielkanocnego dla naszych dzieci.

 

diakon Ewa Below