Nabożeństwo rodzinne w Świętoszówce

W niedzielę 20 grudnia 2015 w Kaplicy w Świętoszówce odbyło się nabożeństwo rodzinne, połączone z Gwiazdką szkółki. Historię narodzenia Jezusa w Betlejemskiej stajence przypomniały dzieci ze szkółki niedzielnej, które mówiły m. in.:

   „W naszych domach trwa nastrój świąteczny. My przyszliśmy do Bożej Dzieciny, by oddać cześć i wyrazić wdzięczność.

    Panie Jezu, prosimy przyjmij nasze słowa, nasze śpiewanie, nasze skromne dary, jako wyraz naszej miłości. Razem z Tobą, będąc blisko Ciebie, chcemy przeżyć radość Twego narodzenia. Chcemy przeżyć tę radość wraz z tymi, którzy byli w Betlejem: Marią, Józefem, aniołami, pasterzami i mędrcami.

Pragniemy, aby radość płynąca z przyjścia Zbawiciela ogarnęła cały świat, nasze rodziny, naszą parafię i nasz kraj.

    Panie Jezu, narodziłeś się w stajni, bo nie było miejsca dla Ciebie w gospodzie. My przyszliśmy, aby podziękować Ci za Twe narodzenie. Przyszliśmy z Pasterzami, aby powiedzieć Ci, jak bardzo Cię kochamy. Przyszliśmy z Aniołami, aby ucieszyć Cię naszym kolędowaniem. Niech nasze gorące serca Cię ogrzewają. Niech nasze śpiewy Cię radują. Prosimy Cię, Boże Dziecię, zostań z nami w kościele, w domu, w szkole, w przedszkolu i błogosław nam.”

Dzieci obdarowały wszystkich uczestników nabożeństwa, przygotowanymi przez siebie prezentami i życzeniami.

Ks. Władysław Wantulok wręczył dzieciom latarenkę, by na dźwięk kościelnych dzwonów, zapalały w niej świecę rozpoczynając nabożeństwo szkółki niedzielnej. Niech ona przypomina, że Jezus jest światłością świata.

Uczestnicy nabożeństwa wysłuchali nietypowego kazania, wygłoszonego wspólnie przez dwie osoby. Słowem Bożym służyli – ks. Władysław Wantulok i Anna Wantulok. Zwiastowanie poświęcone było radości, którą wnosi w nasze życie, przychodzący Jezus Chrystus.

Po Komunii Świętej do ołtarza przystąpiły dzieci ze szkółki niedzielnej, którym udzielone zostało Boże błogosławieństwo.

Na koniec nabożeństwa dotarł również oczekiwany przez dzieci gość – Mikołaj z paczkami.

Do nabożeństwa dzieci przygotowywały się pod okiem Małgorzaty Cholewik i Anny Wantulok, prowadzących nabożeństwa szkółki niedzielnej w Świętoszówce.