Warsztaty plastyczne dla dzieci

W sobotę 21 marca w salce przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu odbyły się warsztaty wykonywania ozdób świątecznych dla dzieci,

które zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Sztuki przy współpracy Parafii, która udostępniła miejsce na ten cel. Podczas warsztatów dzieci wykonywały ozdoby świąteczne, poznając w ten sposób różne techniki rękodzielnicze. Ozdabiając drewniane jajka, dzieci poznawały technikę decoupage. Inna grupka robiła wianki z wierzby mandżurskiej i przyozdabiała je wyciętymi elementami z filcu. Jeszcze inne dzieci malowały i przyozdabiały figurki (kurki, zające…) z masy solnej oraz z tekturki lub oklejały wydmuszki i przyozdabiały je. Na takich warsztatach dzieci nie tylko mogą rozwijać swoje umiejętności manualne, ale również mieć swój udział w kultywowaniu tradycji tworzenia ozdób świątecznych.

Mamy nadzieję, że warsztaty te, skierowane do wszystkich dzieci Jaworza, choć trochę, przyczynią się do aktywizacji oraz integracji najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Dorota Gogler

Stowarzyszenie Miłośników Sztuki w Jaworzu