Światowy Dzień Modlitwy 2015

06.03.2015 r. przeżywaliśmy w Jaworzu Światowy Dzień Modlitwy.

BAHAMA

Od 128 lat w pierwszy piątek marca chrześcijanie obchodzą Światowy Dzień Modlitwy. Jako społeczność naszej parafii włączyliśmy się we wspólną modlitwę po raz 20.

W piątek 6. marca 2015 r. przeżywaliśmy w Jaworzu nabożeństwo przygotowane z tej okazji przez członkinie Koła Pań, które je poprowadziły. Słowem Bożym usłużyła Anna Wantulok.  W tym roku liturgię nabożeństwa, którego tematem były słowa Jezusa: „Czy wiecie, co wam uczyniłem?”, przygotowały chrześcijanki z Wysp Bahama. Nabożeństwo uświetnił chór parafialny, który wykonał pieśni specjalnie napisane na to nabożeństwo: „My z Wysp Bahama”, „Czy wiecie, co wam uczyniłem”, „Błogosław dusza ma Panu”. Pieśni te opracowała na chór dyrygentka Krystyna Gibiec. Do wspólnej modlitwy włączyło się liczne grono parafian, którzy przyjęli zaproszenie i wzięli udział w ogólnoświatowej modlitwie, która odbywała się w wielu krajach i wielu kościołach.

Po nabożeństwie w sali parafialnej odbyło się spotkania, które było sposobnością do poznania Wysp Bahama, ich mieszkańców, codziennego życia, problemów, jak również pięknych krajobrazów, prezentowanych na slajdach. Panie przygotowały także degustację tradycyjnych potraw pochodzących z tamtych terenów.

Zapraszamy do odsłuchania nabożeństwa mp3 na stronie internetowej parafii.