Wystawa w „Galerii na Zdrojowej”

W dniach 18-30. marca 2013 w „Galerii na Zdrojowej” w Jaworzu odbywa się kiermasz świąteczny wielkanocny.

Na wystawie zaprezentowane zostały między innymi prace członkiń Koła Zainteresowań działającego od prawie 10 lat przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu. Wśród prezentowanych prac większość wykonana została techniką szydełkową, haftem krzyżykowym i z wstążek. Oglądać można pisanki, kurczaczki, baranki, koszyczki z jajkami, świąteczne kartki z życzeniami. Wielkanoc to święta życia, kojarzące się także z wiosennym wybudzaniem się przyrody do życia. Stąd na wystawie wiosenne, pełne radości i wielobarwnej kolorystyki bukiety kwiatów i koszyczki z kwiatami.

Na wystawie podziwiać można również świąteczne prace dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Jaworzu, Przedszkola Prywatnego „Alutka” w Jaworzu, uczniów Gimnazjum w Jaworzu, a także pisanki i kartki wykonane techniką quillingu, przywiezione z Istebnej. Ponadto w Galerii zgromadzono obrazy haftowane krzyżykami autorstwa Władysława Duźniaka, jak również wystawę „Kobieta w oczach dziecka”- prace uczniów Szkoły Podstawowej w Wapienicy i dzieci z Przedszkola „Alutka”.

Anna Wantulok