Światowy Dzień Modlitwy

W piątek 1. marca 2013 r. w kościele ewangelickim w Jaworzu odbyło się nabożeństwo z okazji Światowego Dnia Modlitwy.

Tegoroczną liturgię pod hasłem: „Byłem obcy i przyjęliście mnie” przygotowały chrześcijanki z Francji. W prowadzenie nabożeństwa pod przewodnictwem proboszcza ks. Władysława Wantuloka, aktywnie włączyły się członkinie Koła Pań z Jaworza. Kazanie na tekst z Ew. Mateusza 25, 31-40 wygłosiła mgr teol. Iwona Holeksa. Podczas nabożeństwa chór zaśpiewał pieśni napisane we Francji specjalnie na to nabożeństwo. Anna Widajewicz wykonała na organach utwór
francuskiego muzyka Franka Cesara pt.: „Panis Angelicus” .

Po nabożeństwie w sali parafialnej odbyło się spotkanie Koła Pań prowadzone przez pastorową Annę Wantulok. Dzięki prezentowanym slajdom i ich opisom, a także wspomnieniom z pobytu ks. Wantuloka w Paryżu, uczestniczki spotkania miały okazję do poznania bliżej historii i współczesnego życia Francji. Rozmawiano również o problemie imigrantów we Francji, a także polskich emigrantów wyjeżdżających z kraju w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków życia. Na stołach królowały potrawy kuchni francuskiej. Spotkanie zakończono wykonaniem wspólnego zdjęcia.