Zespół Cantate w Opolu

Członkowie zespołu CANTATE dnia 20.01.2013. wybrali się w podróż do Opola na zaproszenie tamtejszego proboszcza ks. M. Niemca.

Swoją podróż rozpoczęliśmy wczesnym porankiem w niedzielę. Na miejscu zostaliśmy gorąco przywitani przez ks. Niemca wraz z małżonką. Pierwsze nasze kolędowanie tego dnia ubogaciło nabożeństwo w Parafii w Opolu.

Po nabożeństwie udaliśmy się na wspólny obiad, a następnie wyruszyliśmy do Hospicjum Opolskiego „BETANIA”. Śpiew w tym miejscu stanowił dla nas nowe, dotąd nieznane doświadczenie. Otóż po raz pierwszy śpiewaliśmy nie widząc widowni, gdyż pensjonariusze hospicjum przebywali w swoich pokojach. Niemniej jednak naszym kolędowaniem uprzyjemniliśmy im czas z nadzieją, że choć na chwilę oderwali się od szarej rzeczywistości, swojego cierpienia i choroby.

Kolejnym punktem programu był koncert w czasie XXIII Ekumenicznego Wieczoru Kolęd w kościele franciszkańskim w Opolu. W koncercie oprócz nas wzięli udział: chór św. Franciszka z Opola, chór Laudate Dominum z opolskiej parafii bł. Czesława oraz chór Capricolium z Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach.

Po kolacji u Franciszkanów udaliśmy się w podróż powrotną do domu. Wróciliśmy zmęczeni, trochę zmarznięci, ale szczęśliwi.