Koncert w Jaworzu

23 października odbył się  kościele koncert w Jaworzu.

W ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Chórów „Gaude Cantem” im. Kazimierza Fobera który odbywał się w dniach 22-24.10.2010 w Bielsku – Białej odbył się w naszym kościele koncert dwóch chórów uczestniczących w tym festiwalu. Był to żeński chór „Pataky” z Budapesztu pod dyr. Agnes Fazekas oraz chór kameralny Akademii Medycznej we Wrocławiu pod dyr. Agnieszki Franków – Żelazny.

Żeński Chór Pataky z Budapesztu (Węgry)
Dyrygentka Ágnes Fazekas
Został założony w 1993 r. przez obecną dyrygentkę – Ágnes Fazekas. Tworzą go studentki, uczennice i nauczycielki. Regularnie zapraszany jest do udziału w najważniejszych wydarzeniach chóralnych na Węgrzech. Występował kilkakrotnie w Austrii oraz we Francji, Finlandii i Grecji. W 2009 r. zdobył srebrny medal V Międzynarodowego Konkursu Chórów Zoltána Kodálya na Węgrzech, a dwa lata wcześniej brązowy medal XI Międzynarodowego Konkursu Chórów w Atenach.

Chór Kameralny Akademii Medycznej we Wrocławiu
Dyrygentka Agnieszka Franków-Żelazny
Został założony w 2000 r. przez Agnieszkę Franków-Żelazny i od samego początku reprezentuje Akademię Medyczną we Wrocławiu. Wyjazdy na międzynarodowe konkursy przyniosły wiele prestiżowych nagród oraz pozwoliły chórzystom zwiedzić wiele pięknych miejsc w kilkunastu krajach Europy. Chór uświetnia ważniejsze uroczystości macierzystej uczelni oraz daje wiele koncertów a cappella. Organizuje Wieczory Kolęd oraz Misteria Wielkopostne. Tradycją stały się także koncerty kończące kolejny sezon artystyczny, w których do udziału są zapraszani byli członkowie chóru, często ze swoimi rodzinami. W roku 2007 chór wydał dwie płyty: “Musica Sacra” i “Musica Profana”, a w listopadzie 2008 – płytę z kolędami “Za gwiazdą”.